Vent venligst...
Varen er tilføjet indkøbskurven. Se indkøbskurv her
✔ Fragt kun DKK 35,- ✔ Sikker betaling ✔ 14 dages returret ✔ Fysisk butik i Roskilde
Byleddet 1, DK-4000 Roskilde +45 46 38 19 11 salg@dataworld.dk
Tom Indkøbskurv

NETGEAR SFP+Transceiver 10GBASE-SR MM

Forsiden / Netværk / Netværkstilbehør / NETGEAR SFP+Transceiver 10GBASE-SR MM

NETGEAR SFP+Transceiver 10GBASE-SR MM

Varenr.:
AXM761-10000S
EAN:
0606449064131
  • Produkt Transceiver / GBIC / SFP
3.202,-
2.561,60 ekskl. moms
Butiklager Ikke på lager Fjernlager På lager +10
Antal:
Leveringstider v. forsendelse:
Butiklager: Lev.tid: 1-2 dage
Fjernlager: Lev.tid: 1-3 dage

✅ Varer på butiklager kan også afhentes i vores butik i Roskilde. Mere info
 
    .

 
    .
Beskrivelse

PROSAFE 10GBASE-SR SFP+ LC GBIC


  • Adds 10Gigabit Ethernet "short-reach" LC fiber connectivity to the standard SFP+ interfaces
  • Fits into the two built-in 10GE SFP+ interfaces of GSM72xxPS / GSM73xxS
  • Fits into the 10GE SFP+ interface of the SFP+ Adapter module AX743
  • Fits into standard 10Gigabit SFP+ interfaces
  • LC connector
  • Drives 10Gigabit Ethernet up to 300m distances with 50/125µm laser-optimized OM3 multimode fiber cables
  • Drives 10Gigabit Ethernet up to 33m distances with 62.5/125µm OM1 multimode fiber cables
  • Provides hot-swappable installation or removal
  • 10GBaseSR fiber technology is the same for XFP and SFP+ : one Switch equipped with XFP 10GBase-SR LC connectivity can uplink to another Switch equipped with SFP+ 10GBase-SR LC connectivity using the same fiber
  • Warranty: 5-Year Warranty