Vent venligst...
Varen er tilføjet indkøbskurven. Se indkøbskurv her
✔ Fragt kun DKK 35,- ✔ Sikker betaling ✔ 14 dages returret ✔ Fysisk butik i Roskilde
Byleddet 1, DK-4000 Roskilde +45 46 38 19 11 salg@dataworld.dk
Tom Indkøbskurv

Allied Telesis Konverter 100TX/FX-SC- MMF

Forsiden Netværk Netværkstilbehør Allied Telesis Konverter 100TX/FX-SC- MMF

Allied Telesis Konverter 100TX/FX-SC- MMF

Varenr.:
AT-MC102XL
EAN:
767035191744
  • Produkt Mediekonvertere
1.291,-
1.032,80 ekskl. moms
Butiklager Ikke på lager Fjernlager Ikke på lager
Antal:
Leveringstider v. forsendelse:
Butiklager: Lev.tid: 1-2 dage
Fjernlager: Lev.tid: 1-3 dage

✅ Varer på butiklager kan også afhentes i vores butik i Roskilde. Mere info
 
    .

 
    .
Beskrivelse

AT-MC102XL


100TX to 100FX (SC) standalone media converter

Media converters allow you to connect disparate cable types in your network. Media conversion offers you the ability to:

  • Extend network distances by adding fiber only where it is needed
  • Add new devices without replacing costly cable
  • Keep pace with changing technology
  • Integrate high-bandwidth devices into the network

Features:
  • Converts Copper Fast Ethernet to Multimode fiber
  • Operates under all traffic loads
  • Fan-less design
  • Auto MDI/MID-X Copper Port
  • MissingLink Support
  • Transparent to Jumbo packets and VLAN tagged packets
  • Fiber Link Test Function
  • Industry standard Fibre SC connector